Kings of War experiment

Poté, co počátkem července 2015 Games Workshop zařízl Warhammer fantasy a vydal paskvil jménem Age of Sigmar, začal jsem se (s krvácejícím srdcem) poohlížet po jiném fantasy herním systému, který by se případně dal hrát. Volba padla na hru Kings of War od Manticu, jejíž nová edice pravidel úplně „náhodou“ vychází téměř současně s AoS. Na první přečtení vypadají pravidla velice slibně, s velkým prostorem pro manévrování regimentů a omezeným vlivem hrdinů, magie a speciálních pravidel, které tak nechutně zaplevelily WHFB v posledních letech jeho existence. Další sympatickou vlastností hry je to, že jednotky mají několik pevně daných úrovní velikosti a odstraňují se vcelku, nikoliv po jednotlivých modelech. To je jednak šetrnější k modelům a hlavně to umožňuje celou jednotku namodelovat jako dioráma, v krajním případě tak, že figurky ani nemají vlastní podstavce a jsou na společném podstavci napevno.

První demo předváděčka KoW pro nové hráče byla naplánována na 18.7., takže jsem se hecnul a zkusil rychle vyrobit pár standardních podstavců, abych se mohl zúčastnit. Armáda byla vcelku jasná volba – vzhledem k tomu, že pravidla pro alternativní Chaos v KoW zatím nejsou, zvolil jsem své Nangonce, hrané podle pravidel pro Kingdoms of Men. První problém ovšem nastal s tím, že figurky původem z LOTRa jsou poněkud rozevláté a nedají se naskládat natěsno, když jsou na předepsaných 20 mm podstavcích. Proto jsem musel počet modelů na regimentálních podstavcích snížit. U pěší gardy to bylo ze čtyř řad po pěti na tři řady po čtyřech, u hordy řadových pěšáků ze čtyř řad po deseti na tři řady po devíti. Naštěstí herně to nemá žádný vliv a opticky to alespoň z mého pohledu vypadá lépe.

Exif_JPEG_PICTUREExif_JPEG_PICTURE

První testovací bitva s bývalým novohradským harcovníkem Vechiem a jeho imperiálci skončila poctivou remízou (720 : 730 bodů) a pravidla potvrdila mé naděje. Uvidíme jak dopadnou další hry…

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.