Kampaň Ostrov Železné lebky

zpět

Kampaň Ostrov Železné lebky byla první kterou jsem hrál a zároveň organizoval společně s kamarádem Ondrou Netíkem. Probíhala v počátcích mé warhammerové „kariéry“, v letech 1997 – 1998 na Novém hradě u Adamova, kde jsme tehdy oba bydleli. Romantické prostředí a počáteční nadšení z nově objeveného wargamingového světa má určitě hlavní podíl na tom, že na tuto kampaň vzpomínám s velkou nostalgií. Pravidlově jsme tenkrát vyšli z návodu na kampaň v knize „Battlebook“, který jsme postupně doplňovali dalšími vlastními pravidly. Prakticky veškerý text příběhu vznikl v průběhu hraní, ale jeho zkompletování, uspořádání a doplnění mapkami mi trvalo neuvěřitelných a trestuhodných dalších 12 let! Inu, nevyzpytatelné jsou cesty Chaosu…

Pravidla kampaně (PDF) – berte prosím v úvahu, že kampaň se hrála v době, kdy platila 5. edice Warhammeru, takže je tam hodně dnes neplatných, nebo nepoužitelných pravidel a omezení.

KRONIKY

Ilchomarova kronika – byla sepsána beastmením šamanem Ilchomarem, který sloužil jako písmák a věštec v armádě Chaosu zasvěcené Khornu. Všechny popisované události, jmenovitě bitvy, se s největší pravděpodobností skutečně staly tak, jak je napsáno, ačkoliv pozadí událostí a motivy jednání konkrétních postav nemusely být vždy takové, jak se jevily věrnému služebníku Chaosu. V tomto směru je tedy kronika poněkud tendenční. Je to nicméně dosud jediný kompletní záznam událostí, k nimž došlo během půldruhého roku války o Ostrov Železné lebky.

Deník Groba Bodyeatera – soukromé zápisky válečného lorda Groba Bodyeatera, vládce Skavenů. Jeho deník je velice podrobný, ale bohužel nekompletní, zachycuje pouze první 4 měsíce bojů (od března do července roku 2510). Přesto poskytuje neocenitelnou možnost nahlédnout i do nejintimnějších zákoutí mysli a duše tohoto vysoce postaveného člena skavení společnosti.

 HRÁČI

Zde bych rád připomněl jména těch, kdož svojí aktivní účastí v krvavém dobrodružství na Ostrově Železné lebky umožnili vznik tohoto příběhu. Budou zde uvedeni v tom pořadí, v jakém se vylodili na plážích toho bohy zapomenutého koutu světa, aby si krví a železem vydobyli své místo v legendách…

Král Trpaslíků Rik Rhun Azgal  (Tomáš „Kolínko“ Chuchlík) 

Válečný lord Khorna Magnus Ironskull  (Martin „Kelly“ Grospietsch) 

Válečný lord Skaven, klanu Moulder, rodiny Skard Grob Bodyeater  (Ondřej „Aldadu“ Netík) 

Válečný lord Tzeentche Koran Hrůzný  (Jan „Lim“ Kopřiva) 

Vůdce Nemrtvých Velký Nikdo  (Michal „Sert-Gall“ Šalplachta)

 Válečný lord Nurgla Norgen Gherolan  (Miroslav „Hurvajs“ Křivánek)

 Generál Impéria Corwin de Roue  (Tomáš „Vechio“ Andrlík)

 Velký Ork Lord Mazdach  (Aleš Zavadilík)

 Generál Bretonnie a rytíř Svatého grálu Filip Crevecoeur z Cordes  (Tomáš Netík)

 Válečný lord Slaaneshe Andrew MacRac  (Lucie „Rusalka“ Vykoukalová)

 zpět