Kampaně

Mám rád historii a to je asi důvod, proč mě ve wargamingu tak baví kampaňové hraní. Každá kampaň je takový malý historický příběh, zrozený z ambicí, soupeření a fantazie hráčů. Někdy je tak neuvěřitelný, že kdyby to člověk napsal jako povídku, všichni budou vykřikovat: „takhle by se to nikdy nemohlo stát,  takový náhody nejsou!“ Jenže jsou, stejně jako v reálném životě, a to mě na tom baví.

S kampaněmi jsou dva velké problémy – někdo ji musí zorganizovat a každá nakonec umře. První problém povětšinou řeším tak, že se organizace ujmu sám. Má to hodně úskalí, zvlášť když si v ní chci také zahrát, ale nic neřešitelného. Horší je to s úmrtností. Příčinou je skoro vždycky opadnutí zájmu ze strany hráčů. Dá se to oddálit, pokud gamemaster udržuje hru v tempu a lije do ní energii, ale časem to prostě přijde. Po letech jsem se smířil s tím, že je lepší udělat kratší tematickou kampaň s už dopředu daným časovým rámcem, než zažívat trápení ve skomírající hře, která už zjevně baví jenom mě.  

Na těchto stránkách najdete některé kampaně, které jsem za dobu své wargamingové kariéry organizoval. U každé jsou kromě příběhové části, to jest kroniky, chronologie bitev, map, případně povídek sepsaných hráči, také kompletní pravidla ve formátu PDF. Pokud budou pro někoho inspirací, bude mi ctí a potěšením. 

Živé kampaně

Momentálně kde nic, tu nic…

Testovací kampaně

Bitva o Port Crack – minikampaň Epic Armageddon

Vyhaslé kampaně

Warhammer Fantasy Battles

Dračí ostrovy

Ostrov Železné lebky

Zorn Uzkul